Eşzamanlı Fuarlar

Beauty Istanbul sadece nihai ürünler için değil, aynı zamanda eşzamanlı Private Label İstanbul ile perakende zincirlerinin kendi ürünleri için kaynak bulabilecekleri bir buluşma noktası oluyor.

Ayrıca, içerikten ambalaja kadar tüm kozmetik üretim aşamalarına dair, güzellik ürünleri, makine, etiketleme materyalleri Cosmaking İstanbul’da görücüye çıkıyor.

Beauty İstanbul ve eşzamanlı fuarlar olan Private Label İstanbul ve CosMaking İstanbul ile kozmetik endüstrisinin tüm iş dallarını bir araya getirerek 3’ü 1 arada bir platform oluyor.

Beauty İstanbul’a %35’i uluslararası olmak üzere 100 ülkeden 8.000’den fazla profesyonel ziyaretçi bekleniyor. Alıcılar için, fuar sadece geleneksel merkez bölgeleri hedeflemiyor ayrıca sektör için elverişli olabilecek daha yeni bölgelere de ulaşmayı çalışıyor. Ayrıca yerel alıcılar için, eski Sovyet Bölgesi (Kazakistan, Tacikistan, Özbekistan İpekyolu’nun yerel ofisleri bulunmaktadır), Doğu Avrupa, Balkanlar, Orta Doğu, Körfez ülkeleri, Kuzey Afrika, Magrib ve Afrika kıtasının sektör için yeni keşfedilmemiş 50 ülkesi, Merkez ve Latin Amerika, Karayipler, Güney ve Güney Doğu Asya, ASEAN ülkeleri alıcı ve dağıtıcı firmaların geleceği ana ülkeler olacak. Beauty Istanbul ekibi bu amaçla Panama, Ekvador, Kosta Rika ve Meksika’da ziyaretler yaparak distribütör ve kozmetik endüstrisi iletişime geçip fuar tanıtımını yapıyor.

İthalatçılar, distribütörler, perakende zincirleri, mağazalar, ecza zincirleri, saç ve güzellik salonu profesyonelleri, üretici, private label ürün alıcıları, ambalaj ve hammadde alıcıları Beauty İstanbul fuarının ana ziyaretçi profillerini oluşturuyor.

Belirlenen tüm bu hedeflere ulaşmak için, Beauty Istanbul’un büyük uluslararası ekibi çalışmalarına 2 yıl öncesinden başlamış, road show, yüz yüze görüşmeler, tüm dünyada ziyaretler yapıp,  geleneksel ve dijital medyayı kullanarak fuar tanıtımlarına başlamış, diğer fuar organizasyonlarından bir adım öne geçerek bütünsel bir çalışma içine girmiştir.

Ayrıca, büyülü şehir İstanbul’un kendisi iş, tarih, doğa, kültür ve aktivitelerle alıcıları şehre ve Beauty Istanbul’a gelmeye ikna ediyor.  Türk Hava Yolları’nın İstanbul’u uçuş transfer noktası haline getirmesi ve dünyada en çok noktaya uçuşu olan havayolu şirketi olması hem katılımcı hem de ziyaretçiler için fuara ulaşmayı daha kolay hale getiriyor.

 

 

Yenibosna - İstanbul, Turkey
T: +90 212 603 31 33 F: +90 212 603 31 34
info@beautyistanbul.com.tr
www.beautyistanbul.com.tr

BU FUAR 5174 SAYILI KANUN GEREĞİNCE TOBB (TÜRKİYE ODALAR VE BORSALAR BİRLİĞİ) DENETİMİNDE DÜZENLENMEKTEDİR.